هر آن چیزی که باید راجع به دی اکسید کربن بدانید

ساخت وبلاگ

. گاز دی اکسید کربن چیست؟

2. اتمسفر در اکسید کربن و تغییرات آب و هوایی؟
3. دی اکسید کربن از کجا می آید؟
4. چگونگی تاثیر دی اکسید کربن بر سلامت و رفاه شما؟
5. چطور از خود در برابر دی اکسید کربن محافظت کنیم؟
6. نکات کلیدی برای یادآوری
گاز کربن دی اکسید چیست؟
دی اکسید کربن ، معروف به CO2 ، یک گاز طبیعی است که در جو وجود دارد. دی اکسید کربن ساخته شده از یک اتم کربن و دو اتم اکسیژن ، نقش مهمی در محیط ، آب و هوا و حتی بدن شما دارد.
دی اکسید کربن یکی از ترکیبات اصلی فتوسنتز است، فرآیندی که گیاهان از طریق نور خورشید مواد غذایی خود را تولید می کنند. بدون دی اکسید کربن، گیاهان قادر به زنده ماندن بر روی کره ی زمین نخواهند بود. دی اکسید کربن همچنین تنفس شما را تنظیم می کند و یک محصول جانبی برای تنفس است. هرچند که سطح دی اکسید کربن در خانه بسیار بالا می رود، می تواند برای توانایی های ذهنی و سلامتی شما مضرر باشد.
به همین ترتیب، دی اکسید کربن نقش مهمی در حفظ آب و هوای قابل سکونت در کره زمین دارد. به عنوان گاز گلخانه ای، دی اکسید کربن گرما را در جو بالا برده و حتی وقتی که خورشید نمی درخشد. سیاره ما را گرم می کند. سطح دی اکسید کربن اخیر در فضای باز با این حال به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای co2 انسانی کاهش یا فته است.
اتمسفر co2 و تغییرات آب و هوایی
در حالی که در مورد واقعیت تغییرات آب و هوایی اختلاف نظر وجود دارد، اطلاعات و اجماع علمی قریب به اتفاق همگی یک صحبت می کند. تغییر اوضاع واقعی است و یکی از خطرناکترین چالش هایی است که ما به عنوان یک گونه با آن رو به رو خواهیم شد. و به عنوان یک عامل مهم عمده، انتشار دی اکسید کربن یک نگرانی اساسی است. بنابراین co2 اتمسفر چگونه آب و هوا را تحت تاثیر قرار می دهد؟ خوب، دی اکسید کربن همان چیزی است که به عنوان گاز گلخانه ای شناخته می شود. طبق EPA گازهای گلخانه ای گازهایی هستند که گرما را در جو می گیرند.
در میان سایر گازهای گلخانه ای، مانند متان، اکسیدهای نیتروژن و گازهای فلوئوره شده، دی اکسید کربن گرمای کمتری را نسبت به سایرین حفظ می کند. با این حال، دی اکسید کربن حدود 82 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد. بنابراین مقدار بسیار زیاد co2 که هر ساله توسط انسان آزاد می شود، آن را به یکی از عوامل اصلی تحریک تغییرات آب و هوایی تبدیل می کند.
مدارک و شواهد از گرم شدن کره زمین برای ده ها سال در حال شکل گیری بوده است و ارتباط بین تولید گازهای گلخانه ای انسان و گرم شدن جوی فرض می شود. و در حالی که بسیاری از آسیب های ناشی از تغییرات آب و هوایی غیر قابل محاسبه است.، تغییرات آب و هوا تهدیدی واقعی برای سلامتی شما و سلامتی شما عزیزان محسوب می شود.
دی اکسید کربن از کجا می آید؟
دی اکسید کربن موجود در اتمسفر متشکل از ترکیبی از منابع طبیعی و ساخته ی دست بشر می باشد. طبیعت تمایل دارد منابع طبیعی دی اکسید کربن را از طریق چرخه ی کربن و غزق کربن متعادل کند، اما منابع انسانی دی اکسید کربن در فضای باز این تعادل ظریف را مختل کرده است.
منابع انسانی مشترک دی اکسید کربن جوی شامل موارد زیر است:
فرآیندهای صنعتی مانند پالایشگاه ها، تولید مواد شیمیایی و سیمان
تولید برق به ویژه نیروگاه های زغال سنگ
حمل و نقل، مانند اتومبیل، کامیون و هواپیما
و عوامل مختلف دیگر
برای مطالعه ی ادامه این مطلب بر روی همه چیز درباره ی دی اکسید کربن کلیک کنید.
گازهای صنعتی...
ما را در سایت گازهای صنعتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهسا جمشیدیان soheilgasco بازدید : 2050 تاريخ : شنبه 9 فروردين 1399 ساعت: 13:21

آرشیو مطالب

خبرنامه